Moda i Styl

ciekawe i unikalne wpisy

Rekomendacja ćwiczenia rozwojowego – dylemat

Profesjonalna zabawa handlowa to rzecz jasna podstawa odpowiadającego na potrzeby kursantów warsztatu handlowego czy kongresu. Dlatego menedżerowie personalni i organizatorzy warsztatów musza niejednokrotnie poświęcić ładnych kilka tygodni nad opracowaniem unikalnej zabawy szkoleniowej. Często też chcą opatentować utwór tak by potem zarabiać na prawach autorskich. Przychody z tego typu działalności mogą czasami siegać kilkudziesięciu tysięcy złotych rok do roku. Nawet gdy musimy wkalkulować w to podatek. Tak czy siak jest się o co bić. Tak bardzo są to istotne kwoty, iż wielu autorów gier na terenie naszego kraju żyje tylko z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W blogu Goldenline jest prowadzona obecnie mała kłótnia w której specjaliści od szkoleń toczą potyczki w temacie niewiadomego ale oczywiście nieudowodnionego skopiowania czyjejś myśli twórczej. Dyskusja ten trwaja w wątku dedykowanego opiniom o Training Partners
Poruszane kwestia wyzwoliły adrenalinę debatujących menedżerów personalnych. Każda osoba ma w oparciu o zaledwie parę informacji jednoznaczne zdanie. Padają argumenty zaangażowania prokuratora. Warto zalogować się i poczytać.
Niezależnie od powyższego – kwestia praw autorskich gier szkoleniowych jest stary jak historia i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Szkoleniowcy prowadzący seminaria dla przywódców, konferencje sprzedażowe czy coaching mają spory dylemat. Również precedensy z poprzednich sporów sądowych nie ułatwiają sprawy.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.
Biznes
Pożyczki
Biznes
Biuro księgowe

Podobne wpisy:

Comments are closed.Szukaj